Ako nosiť R O L Á K Y ?

Ako nosiť R O L Á K Y ?

Rolák je nesmrteľný – a keď naň náhodou trendy na chvíľu zabudnú, povstane o chvíľu pozdejšie ako fénix z popola. Ako ho nosiť, aby ste vyzerali ako It Girls, a nie ako dvojnohá korytnačka?

doprajte si kreativitu a vysoké komíny nechajte žirafám
zdroj: finefashion.club

Správna dĺžka a šírka

Krátky? Dlhý? Široký? Úzky? Ak máte skôr kratší krk alebo guľatejšiu tvár, vyhnite sa mohutným rolákom strednej šírky. Ja viem, sú ňuňavé. Ale minimalistický roláčik ku krku vám urobí lepšiu službu. Alebo keď už, tak siahnite po superširokom roláku, ležérne položenom na ramená.

s rozpustenými vlasmi riskujete premenu na medveďa
zdroj: outfitsdarling.com

Vlasy hore

Rolák je nepriateľ zložitých účesov už pri obliekaní. Preto odporúčam čo najjednoduchší účes,  ktorý zvýrazní tvár. Cop? Messy bun? Mikádo tesne pod uši? Nedovoľte vlasom váľať sa po ramenách, motať sa a elektrizovať. Opticky vás to zoštíhli. 

prsia na správnom mieste
zdroj: @nakdfashion, @claraengla

Zvýrazniť prednosti

Pretože roláku chýba výstrih, nie je prvoplánovo sexy. A zvlášť tie väčšie varianty svetrov dokážu prednosti buď úplne skryť, alebo ich spojiť dohromady s bokmi do jednej neforemnej gule. Pod svetrík s rolákom si preto vždy berte len tie najlepšie podprsenky. Nech je vidieť aspoň niečo a je to aj trochu sexy. 

 hore rolák, dole (skoro) bez

Od pása dole

Vyzerať ako snehuliak je občas fajn. Ale nie je to veľmi trendy. Preto si k chunky a oversized svetru vždy obliekajte vypasované nohavice alebo sukne. Napríklad kožené. Napríklad flitrované. Napríklad veľmi krátke. Nech to nie je zahalená nuda. 

viac je viac (len pozor na nosnosť lalôčkov)
zdroj pinterest: SOCIETY19m

Čerešnička na torte

Absencia výstrihu a dlhé rukávy, to trochu obmedzuje výber šperkov a doplnkov. Rovnako tak dlhé náušnice nie sú úplne praktické. Ak už na ozdobách trváte, parádu urobíte aj s guličkami v ušiach a skvelou manikúrou doplnenou o nejaké tie prstene. A čo na krk? Dlhé korále alebo okuliare na retiazke. Ale pozor, nech si vás niekto nespletie s pani knihovníčkou, čo je stará panna ;-)