Ako zostať v teple

Ako zostať v teple

Svätý Martin na bielom koni neprišiel. Mne je to fuk. Tak ako tak som zo zimného spánku prebudila tie najteplejšie veci. Huňatých miláčikov, ktorí ma zahrejú vždy, keď už na to mladosť ani láska nestačí. Čapice, rukavice, šály, arzenál teplých topánok, vlna, kašmír… to sú každodenné radosti zimy bez snehu. Jasné, šedivo, smogy a tma mi tiež lezú krkom, ale ak by som sa pri tom všetkom nemohla poriadne zababušiť a urobiť si teplúčko, bolo by to asi oveľa horšie. Na čo nedám dopustiť?

Perka – Chelsie Boots

Rýchlo obuť, rýchlo vyzuť. Topánky tohto typu nosím už deviatu zimu a som z nich stále rovnako odvarená. Trochu poltopánky a trochu kozačky, dajú sa vytuniť farebnými ponožkami aj teplou vložkou, netečie do nich… Vôbec sa nedivím, že ich milovala aj kráľovná Viktória. Ja na ne nedám dopustiť. Vyzerajú skvelo so všetkými tvarmi a dĺžkami nohavíc, osobne ich ale milujem so skrátenými a ohrnutými nohavicami, ktoré ukážu aj lem ponožiek. A niečo do seba majú aj k sukniam ku kolenám – zhodia prísnosť klasickej puzdrovky a s tou rozšírenou si nôtia vo vidieckom duchu.

Pohorky, farmárky

Jasné, chelsea sú super do mesta. Ale len čo nasneží a cestári zaspia, môže sa v nich človek ísť akurát tak kĺzať. Keď ma čaká cesta mimo metropolu a v predpovedi počasia ukazujú vločky, volím silnejší kaliber. Šnurovacie členkové topánky s podrážkou, ktorá ma nenechá v štichu. K romantickým šatám sa síce nehodia, poradia si ale so zasneženým trávnikom aj krajinou po odmäku. A so skinny nohavicami, svetrom a krátkym kabátom sú najviac. Chybu ale neurobíte ani ak si ich obujete k minisukni a megabunde. Je to trochu sporty a trochu punk, rozhodne nič pre nudné páprdy.

zdroj pinterest: angelica blick

Obrovský šál

Nenávidím, keď mi ťahá na krk. A keď na mňa padá dážď so snehom. A keď na mňa fúka. Preto milujem obrovské huňaté šály. Kruhové, štvorcové, dlhé, vlastne to je jedno, mám ich asi päť a stále pomrkávam po nových. Aby mi ladili s kabátom, sukňou, čapicou… no, poznáte to. Hlavné je, aby sa do nich dalo zababušiť “až po nos”. Tie pletené so strapcami a výraznou textúrou si nechávam ku kabátom. Jednoduchý strih a hladký flauš tak dosiahnu zaujímavý kontrast, nedbalosť a pritom je to stále elegantné. K bunde naopak milujem veľké potlačené šatky alebo “fanúšikovské” šály s výraznými grafickými vzormi a nápismi. Keď už, tak už.

zdroj pinterest: @nanawidia

Rukavice

Zima bez rukavíc je dlhá a smutná a ja ako notorický strácač viem, o čom hovorím. (Len o tom píšem a už mám pred očami scénu z Troch orieškov, kde Popoluška perie bielizeň v zamrznutom potoku. Fuj!) Za seba jednoznačne volím čo najteplejšie palčiaky z barančeka. Nie sú síce tak chic ako kožené rukavičky alebo tie tenučké pletené – ale skúste si v tak fajnovom tovare užiť guľovačku. Naviac, všetky požiadavky na dotykovú úpravu pre ovládanie mobilu rovnako odpadajú,  môj “ajfon” v chlade aj tak zamŕza. Palčiaky už z princípu vyzerajú najlepšie s klasickými zvrškami, kabátmi a kožušinkami. Ale holografický variant je tak skvelý, že by som ich nosila snáď aj k plavkám :-D

“Niečo naviac”

O čiapkach už som písala minulý týždeň. Okrem nich mi zimu uľahčujú aj rôzne otepľovačky nôh. Hrubé ponožky “kopyca”, návleky na členky a teplé vložky do topánok. Zatiaľ čo bez tých prvých spomínaných by to pravé hygge proste nešlo, ďalšie dve položky mi spríjemňujú dni, kedy sa vo vykúrených budovách sotva ohrejem. Pri návšteve adventných trhov sa skrátka radšej spolieham na vybavenie, nie len na horúce varené víno.

Ps: Neviem ako u vás, ale u mňa je obdobie od Dušičiek do Vianoc dobou nachladení a chorôb. Obliekam sa preto možno o niečo viac, než je nutné, a dávam si pozor aj v práci. Pretiahnuť zdravú mieru stresu sa dá v predvianočnom zhone veľmi jednoducho – a zdraviu to fakt nepridá.