HAPPY PRIDE, alebo poďme oslavovať, že láska je láska

HAPPY PRIDE, alebo poďme oslavovať, že láska je láska

So sviatkami lásky je to trochu na hlavu. Niekto sabotuje Valentína, pretože je príliš anglosaský, príliš presladený a príliš komerčný. Niekto zas má koprivku z prvomájových karafiátov, pretože komunizmus. Našťastie tu ale na oslavu lásky máme aj inú, sviežu a všeobjímajúcu príležitosť. A dokonca ani nemusíte nosiť v hlave konkrétny dátum, pretože trvá celý mesiac. Začnite si zháňať sedlo na svojho jednorožca, začína #pridemonth!

@lgbt

Láska vo vzduchu aj v uliciach

V centre Bratislavy a Prahy sa už hrdo trepocú dúhové vlajky, čo znamená jediné: blíži sa každoročný pride. Na rozdiel od všetkých Valentínov, prvých májov a výročí, kedy sa zamilovaní zašívajú niekde v súkromí, tu platí princíp úplne opačný. Vyjsť von do ulíc, neschovávať sa a hrdo dát najavo, kto som a koho mám rád. Čo teda znie dosť strojene, ale nebojte. V reály je pride strašne uvoľnený, otvorený a pestrý – asi ako queer komunita sama.

@calvinklein

Sebaláska, tiež láska

Ľudia sa bavia, usmievajú, tancujú, piknikujú, vodia svojich milých za ruku, alebo sa proste len obyčajne radujú z toho, že môžu byť autentický, sami sebou. A rozhodne to nie je párty, z ktorej by ste museli dostať depku, ak ste náhodou práve single. Sebaláska je predsa tiež láska. Tá najväčšia a na celý život! Nech ste od prírody šedá myška alebo extravagantný chameleón, majte sa za to radi. Rôznorodosť je božia vec – no, uvážte, aká nuda by to bola, keby po svete behalo 7,5 miliardy vašich kópií. O čom by ste sa asi tak rozprávali?

@lgbt

LGBT+ABCDEF

A čo sa týka sexuálnej orientácie či genderovej identity, fakticky nezáleží na tom, či ste queer, trans, non-binary, bi-curious, agender... alebo polovicu tých termínov ani nepoznáte. Lásku a túžbu po prijatí máme spoločnú všetci – a na tom sa dá stavať. V sprievode vašu telesnú teplotu nikto kontrolovať nebude, a ak nie ste L, G, B, T ani +, budú vás ľudia z dúhovej komunity vítať ešte nadšenejšie, pretože ste prišli vyjadriť podporu, aj keď ste vlastne vôbec nemuseli. A to je super láskyplné gesto.