Ako nájsť ideálny účes na tohtoročné leto

Ako nájsť ideálny účes na tohtoročné leto

Karanténa končí, čo si teraz počať s centimetrami, ktoré vám za tú dobu pribudli, a s farbou, ktorá nutne potrebuje osviežiť? Máme pre vás pár tipov, ako sa zaradiť medzi svetové vlasové trendy. Pozrite na tieto horúce novinky a hneď budete vedieť, čo chcieť od svojej kaderníčky.

Bronde

pinterest

Nemôžete sa rozhodnúť, či chcete ísť do svetlých alebo tmavých vlasov? Bronde je tu teda presne pre vás. Má mnoho výhod: zachovanie zdravých korienkov vlasov, krásny lesk na ich koncoch a bezstarostné leto pred sebou. 

(Tip: nechcete sa unudiť klasickou blond? Prečo sa trochu nepohrať s farbami a nepridať napríklad trochu ružovej, fialovej alebo dokonca modrej. Krátkodobé farby do jesene zmiznú a potom môžeme byť všetci zase seriózny.)

Ofina

pinterest

Pýtate sa kaderníčky, či sa vám bude alebo nebude hodiť ofina? Ak vás táto otázka trápi už dlho, práve teraz je najvyšší čas to vyskúšať. Ofiny sú in a ak by ste sa s ňou náhodou necítili dobre, ešte viac in sú najrôznejšie sponky. Tie ostrihané vlasy zase skrotia, než znova dorastú. Každopádne, ak nemáte jasnú predstavu o zastrihnutej mikroofinke, tak aj pri nej radšej pridávajte vlasy a uberajte z dĺžky postupne. Pretože ak máte vlasy ako ja, tak super tip kaderníčky na krátku, husto zastrihnutú ofinu neoceníte.

(Túto chybu som krotila dva mesiace hrsťou vosku – nad čelom mi, kolmo hore, stál neposlušný ježko.)

Na Francouzsku

pinterest

Do Francúzska sa tento rok asi nepozrieme, to ale neznamená, že nemôžete ako Parížanka vyzerať. Je to šik, na leto ako stvorené (umyjem a idem štýl), a napriek tomu budete vyzerať, ako keby ste práve zoskočili zo Chanel móla. Pridajte trochu červeného rúžu a môžete ísť napríklad (napísať čokoľvek iného ako ku kráľovnej na čaj mi príde smutné, ale ani tam sa tak skoro nepozrieme) na promenádu do Karlových Varov.

Copíky a vrkoče

Nemáte spoľahlivú kaderníčku a ľuďom s nožnicami aj tak nejak zvlášť neveríte? Tak zverte svoju hlavu a hrsť gumičiek najlepšej kamarátke. Vrkoče a rôzne copíky sú hitom na prehliadkových mólach, hudobných festivaloch aj v uliciach. Najlepšiu inšpiráciu nájdete v dobovej tlači a videoklipoch z 90. rokov. Rasta copíky pre odvážnych, dva copíky pre diablikov, vysoký cop s látkovou gumičkou pre klasikov, nízky cop s mašľou pre romantičky… budú vás baviť, hlavne ak ste tieto účesy ešte nenosili.

Vstala a šla

Viete, čo je úplne najväčším hitom v oblasti účesov? Neúčesy. Preč je doba, kedy muselo byť jasne vidieť každé u kaderníka utratené euro. Návrhári, hairstylisti aj módne ikony sa zhodujú, že prirodzenosť vedie. Zabudnite preto na žehlenie, natáčanie a starostlivo uhladené účesy. Nechajte si na hlave vytvoriť také dielo, do ktorého nebude treba investovať viac než 10 minút denne. Dovoľte vlasom krútiť sa, tancovať a radovať sa zo života. Ušetrí vám to čas aj peniaze.

A ako sa o také vlasy starať?

vemzu.cz

Pre prirodzený účes siahnite po prírodnej starostlivosti. Pokožka hlavy si oddýchne od chémie a absencia silikónov dodá účesu ľahkosť. Tuhý šampón vlasom dodá štruktúru a môže s vami dokonca aj na palubu lietadla. Nemusieť ani na cestách poľaviť zo svojej vlasovej rutiny a aj napriek tomu vyzerať stále rovnako skvele, bez ohľadu na okolnosti… nie je práve toto to, o čom všetky snívame?