DEŇ D

JEDNÉHO DŇA SA ZOBUDÍTE A MÁTE NEODBYTNÝ POCIT, ŽE VÁŠ BYT POTREBUJE ZÁSADNÚ ZMENU. NEVIETE KDE ZAČAŤ. NECHCETE MINÚŤ TISÍCE ZA NÁKLADNÉ VYBAVENIE A LUXUSNÉHO DIZAJNÉRA. SKVELÉ! VÁŠ DEŇ D JE TU... JAR JE IDEÁLNY ČAS NA DETOXIKÁCIU, A AJ KEĎ SA MNOHÍ Z NÁS VENUJÚ SKÔR ZDRAVIU A KONDÍCII, MY SA TENTORAZ ZAMERIAME NA NAŠE DOMOVY, V KTORÝCH TRÁVIME ZNAČNÉ MNOŽSTVO ČASU. PRINÁŠAME VÁM 5 JEDNODUCHÝCH KROKOV AKO DETOXIKOVAŤ VÁŠ BYT A VYTVORIŤ Z NEHO SVIEŽI A PRÍJEMNÝ PRIESTOR, KDE SA BUDETE CÍTIŤ NAOZAJ DOBRE. OD IDENTIFIKÁCIE NEPOTREBNÝCH VECÍ, PO UPRATOVANIE A ODMENU ZA ODVEDENÚ PRÁCU, A AKO BONUS NA ZÁVER NIEKOĽKO TIPOV NA ČISTIACE HACKY, KTORÉ OCENIA VAŠE DUŠEVNÉ I FYZICKÉ ZDRAVIE. BEZ OHĽADU NA TO, ČI BÝVATE V TROJIZBOVOM BYTE ALEBO V MINIATÚRNOM ŠTÚDIU, JE ČAS DETOXIKOVAŤ VÁŠ DOMOV A ZAČAŤ SI UŽÍVAŤ VŠETKY JEHO VÝHODY.

Vstúpte do každej jednotlivej miestnosti a na predmety, ktoré vás tam neskonale štvú, nalepte bez rozmýšľania žltý post it. Všetky označené predmety potom dajte na jednu hromadu a zbavte sa ich. Predajte/darujte ich. V žiadnom prípade ich ale neschovávajte „na inokedy“.

Príliš veľa výrazných farieb môže spôsobiť, že váš byt bude vyzerať chaoticky a preplnene. Zvoľte neutrálnejšiu farebnú schému pre upokojenie. Pozornosť zamerajte na zaujímavé štruktúry a materiály. Vymaľujte steny vo svetlých neutrálnych farbách a držte sa jednoduchej farebnej palety. Rozhodnite sa pre jednu farbu (nemusí to byť práve TÁ pantónka roka), a ostatné farebné kúsky nahraďte neutrálnymi akcentmi alebo vyraďte úplne. Majte pritom na mysli, že ružový vankúš za rok vymeníte s ľahším srdcom, ako ružovú sedačku.

Upratovaniu sa nevyhnete. Šuplíky a skrine ale tentoraz necháme zatvorené. Zamerajte sa na viditeľné plochy a odstráňte z nich všetky predmety, z tých potom vyberte pár kúskov, ktoré pre vás majú najväčšiu hodnotu a nájdite pre nich čestné miesto. Za odvedenú prácu sa odmeňte napríklad novými barovými stoličkami, po ktorých už dlhšiu dobu pokukujete.

Použité fotografie NIE SÚ iba ilustratívne. Celá jarná detoxikácia prebehla počas jedného predĺženého májového víkendu za láskavého súhlasu majiteľa bytu, pána M. a báječného dua M. a Z. z JINNE štúdio. Ďakujeme. Za všetko vybavenie ďakujeme VEMZU. Vďaka, ja. :)

 

TAK, A MÁTE TO ZA SEBOU! S POMOCOU TÝCHTO PIATICH KROKOV STE ÚSPEŠNE DETOXIKOVALI VÁŠ DOMOV, NIE VÁŠ BANKOVÝ ÚČET. VÁŠ DOMOV TERAZ DÝCHA NOVÝM ŽIVOTOM A VY UŽ SI LEN UŽÍVATE POCIT Z PRIESTORU, KTORÝ VÁS BUDE AJ ĎALEJ TEŠIŤ A BAVIŤ. TAKŽE SI DAJTE NA CHVÍĽU PAUZU OD UPONÁHĽANÉHO TEMPA A POZRITE SA NA VÝSLEDOK VAŠEJ PRÁCE. A PRETOŽE VIEME, ŽE PRE VÁS MÔŽE BYŤ ŤAŽKÉ SA S NIEKTORÝMI VECAMI EMOČNE ROZLÚČIŤ, SKÚSTE TRIK S ULOŽENÍM DO KRABICE MIMO VÁŠHO ZORNÉHO POĽA. GARANTUJEME VÁM, ŽE SI NA ŇU, ANI NA VECI V NEJ, UŽ NIKDY NESPOMENIETE.