7 trendov bytového dekoru, ktoré vylepšia každý priestor

7 trendov bytového dekoru, ktoré vylepšia každý priestor

Chystáte sa zabývať v novom? Chcete, aby vaša obývačka šla s dobou? Alebo sa vám proste vaše terajšie vybavenie jednoducho okukalo? Ak ste odpovedali trikrát „nie“, radšej už ďalej ani nečítajte. Pretože ak uvidíte, aký bytový dekor aktuálne frčí, prepadne vás myšlienka, že ho nutne musíte mať.

Príroda má štýl!

Biofília, to prosím vás nie je žiadna úchylka, ale čistá láska človeka k prírode. Údajne ju má vo svojom genetickom kóde zapísaný každý smrteľník. (Áno, vy tiež!) Čo by vysvetľovalo obrovský rozmach organických materiálov v interiérovom vybavení každého druhu. Od stolu z dreveného masívu, cez bambusové koše, až po ratanové kreslo

photo: https://www.pinterest.it

Kanáriková, citrónová alebo narcisová? Všetky!

Chcete, aby zo zariadenia vášho bytu či domu vyžarovala radosť a sebadôvera? Trendy žltá to povie za vás. Čím odvážnejšia, tým lepšia.

Zamatová revolúcia

Tak a teraz pekne zapátrajte v pamäti. Kedy ste si naposledy hoveli na nieom tak božsky hebkom, ako je zamatový gauč? Na školskej exkurzii v Tatrách? U babičky po nedeľnom obede? V zaprášenom starožitníctve? Chyba! Je najvyšší čas pripraviť sa na jeden z najvyhľadávanejších trendov roka 2019! Velvet vracia úder. Práve tento rok si vynahradí dlhé roky, kedy sa hanblivo chúlil v kolónke „staromódny“, zatiaľ čo sa mu škerili kožené kreslá a pohovky. A kto sa smeje teraz?

photo: http://media.housedoctor-group.com

Pritiahne pozornosť. Nabetón!

Betón, to nie je len miešaný kokteil a kompozitný stavebný materiál. Ale aj žhavý interiérový trend! Hrubý, a pritom čistý vzhľad, ktorý sa dá parádne kombinovať s ďalšími vzormi – také sú hlavné plusy betónovej textúry. Pre ďalšiu bytovú inšpiráciu prežeňte Instagramom hashtag #concretedesign.

photo: http://media.housedoctor-group.com

Femininné tóny (nielen pre dámičky)

Interiéroví mágovia radia: ak chcete updatovať ktorúkoľvek miestnosť u seba doma, nemusíte nutne objednávať sťahovákov. Stačí kľudne len obmeniť doplnky. Pudrová, staroružová alebo taktiež dusty pink – to sú nežné, a pritom osviežujúce tóny, ktoré kraľujú home dekoru už od minulého roka.

photo: www.presentime.com

Už sa to rysuje!

Že ste na druhom stupni neznášali geometriu? Nevadí. Na to, aby ste milovali geometrické vzory, Euklidovu vetu nepotrebujete. Tento rok – okrem nesmrteľnej čiernobielej kombinácie – frčia hlavne vo výrazných farbách a nadmerných veľkostiach. Oversized módu už dávno poznáte, takže pre vás bude tento trend brnkačka.

photo: http://media.housedoctor-group.com

Nasledujúca stanica: Flóra

Kvetinové vzory sú vďačné a večné. (Skoro ako diamanty.) Tento rok čakajte tento nadčasový dekor v kontrastných farbách a zámerne prehnaných proporciách. Nechajte rozkvitnúť vaše steny vkusnou tapetou či skladaným obrazom. Návštevy sa zazelenajú závisťou.

www.www.ixxiyourworld.com