7 fashion trendov z ulice, ktoré chcete nosiť

7 fashion trendov z ulice, ktoré chcete nosiť

Pamätám doby, kedy sa pouličné trendy nasávali v teréne. Ako že na ulici. Dneska stačí vyzobať big data z internetového vyhľadávače – a voilá! Máte jasno, na ktoré trendy sú ľudia najviac zvedavý, ani nemusíte vystrčiť nos z baráku. Jasne z toho plynie, že si tých 7 trendov zopakujeme len tak zbežne. Pretože my už vieme, o vás zaujíma, a vy vlastne tiež.

1. Animálna príťažlivosť

Google nám na leto 2019 prorokuje peknú divočinu! Zebra totiž vezme útokom leoparda. Vegánske metafory za tým nehľadajte, zvieracie vzory proste pofrčia aj túto módnu sezónu – a tentokrát v prospech pruhovaných bylinožravcov. Na prehliadkach sa bleskli zebrie šaty, nohavice, kabáty, kabelky... a bum! Všetci začali hádzať „zebra print“ do vyhľadávačov, až záujem poskočil o 250 %. Ak vás táto čiernobiela mánia míňa, počúvajte svoj zvierací inštinkt. Ríša fauny je bohatá, môže z vás byť napríklad hadia žena. Alebo tigrica!

Be Thankful for Being YOU - Snake Print Trend | NA-KD

2. Kocky sú hodené

Ak vás bavia geometrické vzory, vsaďte na tartan. Je nadčasový a pritom fresh. Aktuálny trend velí spojiť klasický pravouhlý vzor s farbami, ktoré nemožno v dave prehliadnuť – od krikľavej červenej, cez sýtomodrú až po žiarivo žltú. Fashionisti v New Yorku, Londýne, Miláne aj Paríži si už tohto módneho bobríka splnili, teraz ste na rade vy.

photo: www.wouf.com

3. Z cyklochodníka na prehliadkové móla?

Zažili ste časy, kedy móda a cyklistika nemali vôbec ni spoločného? Tak teraz sú z nich najlepšie kamošky. Chcete dôkaz? Značky s veľkým Z, ako je Fendi alebo Chanel, zahrnuli cyklistické šortky do svojich kolekcií – a šup s nimi na móla, o znamenajú trend.

photo: @pinterest na-kd

4. Sexy v každom záhybe

Keď si slovíčko „plissé“ preložíte z francúzštiny, zistíte, že to znamená... ehm, preložený. Tak do toho už radšej nebudeme zapárať. Nech už si vyberiete elegantné midi alebo športové mini, plisovaná sukňa je super voľba na jar. Amen.

photo: www.namshi.com

5. Menčester United

Kto si zaobstaraj menestrové okoľvek už vlani, neľutuje. Tento zamatový trendy materiál nás bude hriať aj v sezóne 2019. A nenechajte sa zmiasť tým, že vonia sedemdesiatkami – pointa tkvie práve v kombinácii retro tkaniny s modernými strihmi a dizajnmi. (Mimochodom, hashtag, ktorý hľadáte, nie je #manchester, ale #corduroy. Nemáte zač.)

photo: @dickies

6. Zbohom, rúry, nechajte ma ísť

Po nedeli príde pondelok, po zime jar a po mrkváčoch zase široké nohavice. Sú proste životná istotu, na ktorú môžete vziať jed. Alebo napríklad overal od Dickies.


photo: @federica_esse

7. Neón žiari a vy s ním

Ak nechcete vyzerať ako Kim Kardashian alebo technická správa ciest, platí pre nosenie neónových farieb jednoduché pravidlo. Nenechajte ich dominovať celému outfitu. Urobte z nich len záblesk. Skvelo poslúži napríklad svietivo žltá ľadvinka alebo provokatívne vykukujúca neónová podprsenka.