Ako správne vybrať módne okuliare?

Ako správne vybrať módne okuliare?

Niektoré módne ikony sú proste tak ikonické, až to ľudia berú ako holý fakt. Nepátrajú po zrode ich slávy, a to je veľká škoda. Takže teraz vezmeme tie slnkom zaliate okuliarové dejiny letom svetom, zbytok už si doštudujete sami. (Za domácu úlohu!)

Historická zastávka č. 1: tridsiate roky, New York, na svet prichádza značka Ray-Ban. Na počiatku bola šialená bolesť hlavy. Americký letci sa sťažovali, že im kvôli silným slnečným lúčom permanentne zvoní v kotrbách. A tak sa v predvojnovom roku 1938 dočkal patentu prvý signature model: Aviator. A vy už do budúcna budete vedieť, že Top Gun s Tomom Cruisom zďaleka nie je jediný dôvod, prečo sa Ray-Banom hovorí „pilotky“.

photo: @pinterest.com

Newyorská zastávka č. 2: päťdesiate a šesťdesiate roky! Technológia plastu rýchlo mieri napred, a tak Ray-Ban uvádza na trh novinku. Kovové obrúčky nahradzujú plastové, a aby tých novôt nebolo málo, majú odvážne skosený tvar lichobežníka. A Wayfarer Classic sú na svete! Drobná rada: ak nie ste Andy Warhol, Bob Dylan ani člen The Beatles, možno vám tieto obrúčky sedieť nebudú. Niekomu sa hodia strašne, niekomu vôbec. Ale no stress. Pre tieto prípady Ray-Ban vyvinul riešenie, ktoré sa volá proste Wayfarer.

photo: @rayban, @blog-solakzade.com

No ale dosť histórie, poďme sa radšej mrknúť na žhavé súčasné okuliarové vychytávky:
Zrkadlové sklá majú rovno tri výhody. Za prvé – dokonale podtrhnú dizajn. Po druhé – môžete poslúžiť kamarátke, keď si chce namaľovať pery niekde v teréne! Po tretie – môžete po niekom tajne pokukovať, ale za zrkadlovými sklami si uchováte tajomný look celebrity.

@pinterest.es

Frčali v 70. a 80. rokoch, vlani oslavovali módny comeback a tento rok hravo obhájili svoju pozíciu medzi obrúčkovými trendmi. Double Bridge je česky dvojitá hrazda (alebo taktiež dvojitý nosník). Určite vyskúšajte, či sa vám budú hodiť rovnako ako Gigi Hadid od Vogue alebo dvojitá hrazda od Ray-Ban.

photo: www.leblocstudio.com

Mávate často unavené oči? Trpíte svetloplachosťou? Chcete si pri pohľade na svet zanôtiť „I see your true colours“? Tak sa vám vyplatí investovať do polarizácie. Akcentuje prirodzené farby, odráža svetlo a lepšie chráni oči pred slnečnými lúčmi, čím znižuje pocit únavy.
Na fotkách síce transparentné okuliare nevyniknú v celej svojej vkusnej kráse, o to efektnejší look ale vytvoria v reáli. Život nie je len Instagram, takže hurá do nich!

photo: @rayban