Ako vychytať (a nepustiť) vlastný štýl

Ako vychytať (a nepustiť) vlastný štýl

Má charizmu, vnútornú integritu a cit pre detail. To, prosím vás, nehovoríme o človeku, ale o štýle ako takom. Lenže ako ho vybudovať? Poďte, vytuníme spolu váš #signaturelook, aby držal jednotnú líniu a pritom nebol fádny ako uniforma.

Päťdesiat a dosť

Verte skúseným. Šatník, ktorý má hlavu, pätu a dokonca aj dušu sa zmestí do 50 položiek. Viac zvrškov a spodkov akurát bude terorizovať vašu predstavivosť triliónom možných kombinácií. A čo z toho? V 7:15 ráno nie je čas na hrdinstvo. Chce to skriňu, v ktorej viete, kam siahnuť. A pre čo.

photo pinterest: Who What Wear UK

Stojan vyvolených

Máme pre vás 30dennú výzvu! (Kľud, nemusíte robiť drepy ani prejsť na paleo.) Stačí, keď všetko, čo si oblečiete, zavesíte na zvláštny stojan. Voilà! Za mesiac jasne uvidíte, ktoré srdcovky nosíte stále dokola. Zvyšných outsiderov, po ktorých ani šatňová moľa nezabzučí, odneste napríklad na swap.

photo: @filauk, @n.e.d.7

Hýčkajte si poznávacie znamenia

Možno je to fialový rúž, možno oversized košeľa. Bez čoho sa cítite ako nahí? Podľa čoho vás kamaráti bezpečne spoznajú v dave ľudí? Nebojte sa hľadať abstraktnejšie odpovede. Napríklad vašu náturu najlepšie vystihuje petrolejová farba, minimalistická móda alebo zásada:Bez milovaných slúchatiek ani ranu!

photo pinterest: Who What Wear UK

Silueta pre estéta

Keď radcu, tak úprimného! Môže to byť vaša matka, zrkadlo alebo fotka. Každopádne by vám mala povedať, čo vašej postave lichotí, a čo nie. Je nezmysel súkať presýpacie hodiny do rovných strihov – a naopak. Móda nemá vaše krivky prekresliť alebo zamaskovať. Ale predať! 

Už ste sa vyfarbili?

To isté platí pre farby. Čo sa hodí pehavej ryšavke, nemusí robiť parádu brunetke s olivovou pleťou. K vlastnému štýlu jednoducho patrí aj schopnosť hovoriť nie. „Toto nie som ja, a nebudem nosiť marigoldové šaty, ani keby sa všetky fashion bloggerky na hlavu stavali!“ A máte to. Štipka svojhlavej arogancie na záver a je z vás ikona ako vyšitá.

photo @dianalousao