4 srdečné záležitosti, ktoré premenia váš byt na domov

4 srdečné záležitosti, ktoré premenia váš byt na domov

Nech už máte garsónku alebo 4+1, nech už milujete boho štýl alebo škandinávsku jednoduchosť, určite sa radi podpíšete pod univerzálne pravidlo. „Domov je tam, kde je láska.“ A pozor, neplatí to len o medziľudských vzťahoch, ale taktiež o milovaných veciach! Keď si vybavíte domácnosť kúsky, ktoré vás nadchli dizajnom aj funkčnosťou, budú vám robiť radosť aj úplne obyčajné veci – kontrolný pohľad na hodiny, rozsvietenie lampy, naklepanie vankúša. Čo teda robí z bývania srdcovku?

photo: www.urbanoutfitters.com

1. Super pohodlné dizajnové kreslo

Už od dverí obývačky na vás volá: „Len poď. Poď ku mne! Rozvaľ sa, vylož si nohy a hovej si. Po tak náročnom dni si to zaslúžiš!“ Kto? No predsa vaše nové kreslo! Na rozdiel od pohovky, o ktorú sa často musíte deliť so psom, partnerkou či návštevou, je kreslo proste len a len vaše. Je to taký váš výsostný trón, ktorý naviac môže byť najvýraznejším kúskom celej obývačky. (A ešte sa z neho dá pohodlne sledovať, ako sa o tróny bijú ostatní!).

photo: @karefrance

2. Od raňajkového rituálu až po spoločné večere

V zásade je úplne jedno, či to bude desiata, obed, popcorn pri telke alebo nočný „nájazd“ na chladničku. Ale stretávať sa pravidelne u jedla, a ešte z toho urobiť príma rituál, je základ. Teplo domova skrátka nemá k teplému jedlu (a pitiu) ďaleko. Obľúbený hrnček, o ktorom všetci členovia domácnosti vedia, že je váš. Dostatok tanierov, keď sa u vás na nedeľný brunch zbehnú kamaráti. Štýlový podnos na romantické raňajky do postele... Jasné, sú to detaily, ale len zdanlivé. Spoločné stolovanie stmeľuje, a ešte môže podtrhnúť vami servírovaný #foodporn – v reáli aj na Instáči.

3. Soundtrack vášho života

Hľadáte perfektného spoločníka pre každú náladu? Odporúčame gramofón. Hudba dokáže úžasne oživiť priestor, dokresliť atmosféru, pohladiť na (d)uši, ale taktiež rozprúdiť náladu na vašej home párty. Kvalitné hudobné vybavenie je teda nevyhnutnosť – a na rozdiel od rôznych lapačov prachu nie je len na parádu, ale na vinylové platne!

www.rock-cafe.info, www.bol.com

4. Niečo extra

Divočina, extravagancia, trocha toho sentimentálneho gýču – no, hovorte tomu ako chcete. Možno budú návštevy nechápavo kukať na kubistické zrkadlo, leopardiu stoličku alebo dekoratívnu sochu boxera v nadživotnej veľkosti. Ale jo! Je to váš byt. Ruku na srdce, kde inde, než práve doma, dať priechod dizajnovým výstrelkom, úletom a výstrednostiam? Myslite na to, o v žiadnom katalógu nenájdete – a síce, že interiér by mal vystihovať predovšetkým váš vkus, vašu náturu, váš inštinkt.

photo: @karefrance