Ako prežiť letnú dovolenku? Stačí zbaliť týchto 7 vecí

Ako prežiť letnú dovolenku? Stačí zbaliť týchto 7 vecí

Veľa z nás sa už teší, ako bude v lete baliť dievčatá/chlapcov (alebo oboje). Ale ukážte mi niekoho, kto rád balí kufre, ruksaky a cestovky. Poznáte to. Vidíte sa niekde na pláži alebo na roadtripe, ale namiesto vysnenej pohody lovíte v šuplíku sedmoro spodkov, miliónkrát kontrolujete, či máte zbalenú (a platnú!) občianku, a vopred viete, že doma aj tak niečo zabudnete. A keď nie, aspoň sa vám do tašky vyleje šampón. My vás dneska naučíme, ako pokoriť balenie raz a navždy. Pripravení?

@katrinbraga

Katastrofický scenár alebo oddychová letná komédia?

Základnou chybou, ktoré sa dopúšťajú všetci baliči-začiatočníci, je ich privysoké očakávanie, že na dovolené bude všetko bezchybné, ružové a zaliate slnkom. Jasné, pozitívne myslenie je dnes v móde. Ale aj keby ste išli do Rimini, kde nakoniec bude viac Čechov než Talianov, pred cestou sa vždy vyplatí byť tak trochu pesimista. Takže čo najhoršieho sa vám na dovolenke môže stať? 

@d.partuta

1. Počasie bude stáť za prd

„Leje a leje,“ znela by asi jediná publikovateľná glosa.Už 15 rokov s mamou spomíname, ako sa nám na Gran Canarii ospravedlňoval plážový predavač, že u nich prší len trikrát do roka. Lejak totiž začal presne v tom momente, kedy sme sa uvelebili na zaplatenú lehátku, roztiahli slnečníky a tešili sa, ako na rovníku nachytáme bronz. Takže pravidlo znie: pekný vodoodolný pršiplášť do každého batohu. A dokonca aj na Kanáre! 

@rains

2. Ukradnú vám kabelku – a spolu s ňou aj všetky doklady a eurá

Ak máte na programe poznávaciu mestskú tour, bohužiaľ sa v davoch turistov môžete raz dva stať obeťou vreckárov. Radšej na toto riziko myslite dopredu – kópie dokladov si nechajte na hoteli a namiesto kabelky nech s vami radšej ide na dovču štýlová dámska ľadvinka.

@silvia.matteini

3. Dostanete úpal

Bolesť hlavy, teplota, nevoľnosť – to úplne neznie ako príma konštelácia, kedy máte chuť si nôtiť „Holiday“ a vyvádzať ako Madonna zamlada. Úpal je vlastne prehriatie mozgu – nie z nejakých super zložitých úvah, ale zo slniečka. Prevencia je v tomto bode jasná – bez pokrývky hlavy ani ranu! (Ani výlet.) Či to u vás vyhrá trendy klobúk alebo mäkká dad šiltovka, to už je úplne na vašom vkuse.

@filauk

4. Spálite sa 

Nielen, že to bolí a škodí zdraviu. Ale so spálenou kožou sa poriadne nevyspíte, a to je fakt otrava, keďže práve na dovolenke má budík režim off. Takže si stopro pribaľte prírodný opaľovací krém. Okrem vašej pokožky dbá aj na ochranu prírody, takže je to win-win.

@merakishopdk

5. Šliapnite vedľa

Zablúdite do nebezpečnej štvrti, utratíte majland v reštaurácii, ktorá ani nevarí poriadne lokálne jedlo, natrafíte na nepoctivého taxikára – to všetko sú prešľapy, ktorých sa môžete vyvarovať, keď máte šikovného sprievodcu. Spontánne objavovanie cudzích krajov síce má svoje kúzlo, ale dovolená vždycky utečie tak rýchlo, že sa hodí cestovať naisto – a zažiť to, na čo sú „domorodci“ najviac pyšní.

@lostincityguides

6. Neviete (poriadne) plávať

Kedysi na Oravskej sa vám to nezdalo tak hrozné, ale morské vlny jasne ukázali, že z vás druhý Phelps nebude? Nezúfajte. Keďže vám všetci z party zmiznú plavným kraulom k bójkam, spoločnosť vám môže robiť plameniak, jednorožec alebo iná vtipná nafukovačka

Urban Outfitters

7. Na všetkých fotkách sa škeríte

Keď už si na leto úplne nový Instax, k dokonalým momentkám vám chýba jediné: slušivé slnečné okuliare. Inak hrozí, že budete do slnečných lúčov žmúriť oči ako čerstvo vyoraná myš – a na instantných fotkách, čo sa vyvolávajú hneď, to už žiadny Photoshop nespraví. 

@rayban

P. S. A komu na stene visí duhová stieracia mapa sveta, povinne si doma vyškrabe všetky navštívené destinácie!

@luckiesoflondon