True MCT

Produkt skladom
38,50 €
  • Garancia najlepšej ceny

  • Vrátenie zadarmo

  • u vás doma 23. 5. - 27. 5.

  • Výdajne po celej SR

True MCT sú prémiové, panensky čisté MCT tuky izolované z výberových kokosových orechov a to IBA za využitia 100% čistej vodnej pary. To znamená bez použitia akýchkoľvek iných chemických rozpúšťadiel a extrakčných metód, ktoré zanechávajú stopové rezíduá nežiaducich látok. Kokosy, ktoré prechádzajú náročnou selekciou, sú pestované 100% udržateľným spôsobom v rámci ekologického poľnpohospodárstva, vďaka čomu si uchovávajú absolútnu čistotu, unikátne vlastnosti a ohľaduplnosť k životnému prostrediu, na rozdiel od produktov z palmového oleja.

True MCT obsahuje čistý izolát dvoch najdôležitejších MCT frakcií C8 a C10 v optimalizovanom pomere 3:2 = 60% tvoria frakcie C8 a 40% tvoria frakcie C10. Práve tieto dva druhy MCT tukov majú najvýraznejšie vlastnosti týkajúce sa produkcie bunkovej energie, využitia ketónov telom, spaľovania nadbytočného tuku a tlmenia nežiaducich procesov v tele. Nie je náhodou, že sa tieto dva druhy dôležitých MCT tukov nachádzajú v ľudskom mledzive a materskom mlieku.

> MCT C8 (kyselina kaprylová): FAST RELEASE ENERGY = rýchla a stabilná energia ATP, bez ukladania do tukových zásob
> MCT C10 (kyselina kaprinová): MEDIUM-FAST RELEASE ENERGY + HEALTH BOOSTER = stredne rýchla a stabilná energia ATP + vitalita a odolnosť

True MCT C8 a C10 sú špičkovými superčistými metabolickými tukmi určenými na dodanie energie telu aj mozgu. Frakcia C8 sa vstrebáva vysokou rýchlosťou, frakcia C10 strednou rýchlosťou, vzájomný ideálny pomer 3:2 garantuje optimálnu využiteľnosť. Tento typ tukov (MCT = medium chain triglycerides, triglyceridy so stredným reťazcom) dodáva energiu, udržuje pocit sýtosti a zároveň sa vďaka svojim vlastnostiam priamo zúčastňuje na procese výroby bunečnej energie. Tým pádom sa neukladajú vo forme tukových buniek. Ide tak o úplne ideálny zdroj energie v prípade, keď chceme nahradiť bežnú stravu v rámci odbúravania tukov, alebo prerušovaného pôstu.

V ČOM JE ROZDIEL?
> prémiový produkt
> superčisté MCT tuky priamo z kokosov z udržateľného ekologického peoľnohospodárstva
> optimalizovaný tzv. zlatý pomer čistých frakcií C8 a C10 = 3:2 (fast release: medium fast release)
> C8 a C10 = dva benefity v jednom = Performance & Health
> etická a šetrná produkcia (udržateľné – environmentálne poľnohospodárstvo)
> izolácia LEN za použitia 100% čistej vodnej pary
> NIE z palmového oleja, ktorý je výživovo veľmi sporný a jeho nadprodukcia poškodzuje životné prostredie
> NIE izolácia za použitia rozpúšťadiel a chemikálií (väčšina dostupných produktov na trhu)
> vysoká využiteľnosť, bez zápachu, bez pachuti
> 100% prírodné zloženie
> GMO free
> gluten free (bez lepku)
> sugar free (bez pridaného cukru)
> NO Big agrobusiness

PREČO UŽÍVAŤ TRUE MCT?
Ak zahrniete True MCT do svojho jedálničku (optimálne v spojení s Coffee + Collagen alebo Cacao + Collagen), podporíte prirodzeným a jemným spôsobom ketogénne procesy. Na rozdiel od ketogénnych diét postavených na drastickom obmedzení sacharidov a tukov (a voľbe tých nesprávnych), však pritom nebudete devastovať telo, práve naopak. MCT ako zdroj energie tiež podporujú fyzický aj psychický výkon – budete sa cítiť nasýtení, avšak bez nežiaduceho pocitu plnosti.

> naštartovanie prirodzených ketogénnych procesov
> doplnenie potrebnej energie pre telo aj mozog bez naberania hmotnosti
> pocit sýtosti. potlačenie chuti do jedla
> vhodný na pravidelnú preventívnu konzumáciu
> vhodný pre tzv. prerušované pôsty (Brave Metóda)
> vhodný ako súčasť diéty, keto diéty a paleo diéty

PRERUŠOVANÝ PÔST + OPTIMALIZÁCIA HMOTNOSTI A VITALITY
True MCT užívať samostatne alebo ako súčasť prerušovaného pôstu podľa tzv. Brave Metódy. Odkaz na podrobný popis Metódy Brave nájdete v popise výrobcu Ancient Brave.

Prerušovaný pôst je veľmi stará metóda stravovania postavená na koncepte cyklovania väčšieho časového okna bez jedla a menšieho časového s jedlom. Prieskumy aj osobná skúsenosť autorov Brave Metódy jasne dokazuje, že prerušovaný pôst má jasné pozitívne účinky súvisiace s fyzickou i psychickou kondíciou, optimalizáciou telesnej hmotnosti, optimalizáciou metabolizmu a duševných schopností. Vďaka prerušovanému pôstu je možné doslova resetovať metabolizmus - vďaka tomu, že telu umožníme prestávku od neustáleho trávenia jedla, mu dáme priestor na regeneráciu. Výrazne sa tak po všetkých stránkach zdvihne Vaša kondícia.

(Pozri Prerušovaný pôst = efektívna a šetrná cesta pre optimalizáciu)

100% RASTLINNÁ (VEGÁNSKA) VARIANTA METÓDY BRAVE
Metóda Brave je špecifický typ prerušovaného pôstu vhodný úplne pre každého, najmä však pre jedincov so sedavým spôsobom zamestnania, popr. pre jedincov cca nad 30 rokov, kedy je vhodné s pribúdajúcim vekom produkt preventívne aplikovať na doplnenie dôležitých spojivových aminokyselín (koža, väzy, kĺby). Zatiaľ čo niektoré pôstové programy sú príliš náročné, Metóda Brave je určená na každodenné použitie, pre každého jedinca a bez nejakej zložitejšej prípravy. Odkaz na podrobný popis Metódy Brave nájdete v popise výrobcu Ancient Brave.

Cieľom je:
> optimalizovať telesnú hmotnosť
> pomôcť metabolizmu pri oprave a obnove spojivových tkanív, pokožky a väzív
> pomôcť metabolizmu pri očiste
> cítiť sa lepšie po fyzickej aj psychickej stránke
> posilniť duševnú kondíciu

Ako na to
Ak ste jedli naposledy o 19:00 a ďalšie jedlo si dáte o 7:00 ráno, je to skvelé - máte za sebou 12 hodinový pôst. My odporúčame toto časové okno predĺžiť na 14 až 16 hodín. A opakovať počas 3 až 7 dní po celý týždeň. Na vyhnutie sa pocitu hladu stačí využiť naše zmesi. Veľmi decentne vás zasýtia a pomôžu metabolizmu pracovať dlhšiu dobu bez nežiaducich výkyvov. Budete sa vďaka nim cítiť lepšie.

Postup
Posledné ľahké jedlo večer o 19:00 hod. Následne ráno namiesto raňajok:

Variant č.1: tento variant je vhodný pre všetkých jedincov, ktorí sú zvyknutí iba na malé a ľahké raňajky, popr. pre jedincov, ktorí raňajky vynechávajú, pretože aj tu má zmes svoj význam vzhľadom na optimalizáciu a reštart metabolizmu.

Základná zmes: 1,5 čajovej lyžičky Collagynu (Dávkovanie upravené podľa legislatívy SR. Originálna etiketa výrobcu odporúča 3 lyžičky) a 250 ml horúceho/studeného rastlinného mlieka alebo vody.
> ďalšie jedlo najskôr o 9:00
> postupne posuňte na 11:00

Variant č.2: tento variant je vhodný pre všetkých jedincov, ktorí sú zvyknutí na výdatnejšie raňajky.

Základná zmes: 1,5 čajovej lyžičky Collagynu (Dávkovanie upravené podľa legislatívy SR. Originálna etiketa výrobcu odporúča 3 lyžičky), 1 lyžičku True MCT a 250 ml horúceho/studeného rastlinného mlieka alebo vody. Dávku True MCT je možné následne po otestovaní bezproblémového trávenia zvýšiť na 2 čajové lyžičky.

Pozn.: Prerušované pôsty patria v súčasnosti v celosvetovom meradle k najzdravším a najšetrnejším metódam chudnutia, revitalizácie a optimalizácie metabolizmu (1,2,3). Po uvedenú dobu prerušovaného pôstu dostáva telo optimálny priestor na reštart, revitalizáciu a detoxikáciu. V rámci Brave Metódy sa jedná o šetrnú a zdravú metódu v pravidelných intervaloch po dobu 14 až 16 hodín, doplnenú klasickou vyváženou diétou, teda zdravou komplexnou stravou počas dňa = zlatá stredná cesta v dlhodobom horizonte.

Dávkovanie: 5-10 ml denne. Rozmiešajte do nápoja alebo smoothie podľa vašej voľby, alebo užívajte len tak z lyžičky. Pre bezproblémové zažívanie odporúčame začať s polovičnou dávkou 5 ml a postupne zvýšiť na 10 ml denne. Balenie obsahuje 50 plných dávok.

Upozornenie: Skladujte v chlade, suchu a tme, mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nenahradzuje pestrú stravu. Deti, tehotné a dojčiace ženy, konzultujte použitie s lekárom.

Zloženie: 60% C8 a 40% C10 - triglyceridy so stredne dlhým reťazcom (MCT). Získané zo 100% udržateľných kokosov.

Značka ANCIENT + BRAVE
Katalógové číslo AB_25503
Objem 500 ml
O značke / ANCIENT + BRAVE

S Ancient Brave si doprajete luxus krištáľovo čistých a zároveň maximálne účinných produktov, vychádzajúcich zo starobylých znalostí o efektívnom stravovaní. Tie ponúkajú etickú a zdravú alternatívu k súčasnému trendu radikálnych diét, ktoré majú v dlhodobom meradle devastujúci účinok na organizmus. S Ancient Brave prirodzeným spôsobom a bez ujmy na zdraví optimalizujete hmotnosť, ale aj znova naštartujete optimálnu fyzickú aj psychickú kondíciu. Za kvalitou prémiovej britskej značky stoja dve úspešné ženy: Annelie Whitfieldová, uznávaná hollywoodska kaskadérka, ktorá sa posledných 15 rokov venuje naturopatii a liečbe bylinkami, a Kate Prince, ktorá je skúseným mediálnym špecialistom. Značka Ancient Brave patrí v súčasnej dobe k absolútnej špičke na britskom trhu v rámci prémiového sortimentu zameraného na kvalitu a náročného zákazníka.

Mohlo by sa vám páčiť

Cacao + Reishi ANCIENT + BRAVE
38,50 €
Matcha + Collagen ANCIENT + BRAVE
42,50 €
True Hydration ANCIENT + BRAVE
42,50 €