Bad hair day?

Bad hair day?

Jasné, bol to príjemný večer. Tak príjemný, že sa pretiahol cez polnoc. Lenže povinnosti sa nepýtajú a tak sa žiadne poobedňajšie odpočívanie nekoná. V rannej tme svieti budík, pretiahneš si spánok na tak dlho, ako sa len dá… a pri pohľade do zrkadla len potichu zanadávaš. Bad hair day nadišiel. Čo s tým?

Zatiaľ čo v lete človek proste napchá hlavu pod sprchu a potom si vlasy stiahne do ležérneho copu, v zime to je iná káva. Vyraziť na mokro vám zaručí poriadne prechladnutie – a pred prievanom sa neskryjete ani pod strechou. Na druhú stranu, strčiť hlavu do čapice má o to väčší zmysel. Naviac, ak práve nemakáte v korporáte, je tu aj šanca, že si čiapku ani nebudete musieť vôbec dávať dole. Ako si správne vybrať – aby sa z bad hair day stala vypimpená štýlovka a ešte vám bolo aj teplo?

Baretka

Byť elegantná ako Francúzska? Jasné! Baretku možno nosiť všemožnými spôsobmi. Posunutá na temeno vás prenesie do 40. rokov (odporúčame prichytiť sponkami), jemne na bok zase do Paríža. Narazená na stred uberie roky a naviac si ju môžete ozdobiť brošňou, odznačikom, prestrihmi… DIY fantázii sa medze nekladú. Pri nosení len pozor, aby ste si ju nenarazili až príliš a nevyzerali tak ako Bolek Polívka vo filme Dědictví…

zdroj: @nottami

Kapitánka

Idete si tvrdo za svojim? Tak skúste kapitánku, textilnú (alebo aj koženú či latexovú) čapicu s mini šiltom. Nosí sa s rozpustenými vlasmi (zakryje odrasty aj celkovú únavu) a je proste sexy. So skinny džínsami, sakom, kabátom aj bundou… A pretože ste dáma a je to vlastne klobúk, nemusíte si ju dávať dole ani v miestnosti.

zdroj pinterest: gaby may

Turban

Vrchol slávy si zažil pred sto rokmi a znovu zažiaril v 70., kedy bol orient znova v móde. Nosiť turban je proste vrchol bohémstva. A v čom je ešte fajn? Uviažete ho z každého šálu alebo väčšej šatky – alebo si proste zaobstaráte čiapku, ktorá sa jeho tvarom inšpiruje. Ľudia sa budú pozerať, ale poznáte to, na hviezdy sa fascinovane pozerá každý...

zdroj pinterest: zohra

Čiapka s brmbolcom

Keď je fakt zima, dáva to zmysel. Štýl má ale aj v dobe globálneho otepľovania. Čiapka s brmbolcom, aký ste asi nosili v škôlke, má v sebe vtip a nadsádzku. Zabudnite na mamičkine rady naraziť si ho až na nos. Čím ležérnejšie sa v ňom budete nosiť, tým viac sa vzdialite od “retro zimomrivca” a priblížite k “roztomilej lady”.

zdroj: livia-auer.com

Beanie

Guľatá čapica bez brmbolca nemá presný český ekvivalent. To ale vôbec neznamená, že sa do našich končín nehodí. Jednoduchý kúsok vyzerá skvelo ku všetkým ležérnejším štýlom – aj preto, že vychádza z praktických čapíc rybárov a drevorubačov. Len pozor, možno si ju od vás občas požičia priateľ.

zdroj pinterest: wheretoget.it

Čelenka

Neznášam čapice! Spoznali ste sa v tejto vete? Tak hor sa do čeleniek. Maximálne frčali v 80. a na začiatku 90., v kombinácii so zbesilou trvalou. No, také retro už od vás nikto nemôže chcieť, ale faktom je, že čelenky zažívajú veľký comeback. Zachránia zlé vlasy a nezdemolujú tie dobré. A vlezú sa do každej kabelky. Trúfnete si na ne?

zdroj pinterest: Steal The Look

Ps: Na unavené vlasy sa všeobecne odporúča suchý šampón. Mňa ale napríklad nebaví zbesilo trepať fľašou a dúfať, že sa dielo podarí. Omnoho radšej mám vanilkový puding alebo detský zásyp. Nanášajte štetcom. Nie je zač. ;-)