Miss Sporty

Miss Sporty

Nabehnúť do malej smradľavej šatne, vybojovať si najlepšiu skrinku alebo vešiačik, strhnúť zo seba oblečenie, natlačiť sa do iného (a dočerta, už viem, čo som to chcela urobiť) a včas stihnúť nástup. Niektoré veci v živote sa nemenia a je jedno, či máte 12 alebo 32 rokov, či idete na hodinu telocviku alebo na cvičenie pre rodičov s batoľatá. Našťastie, miss sporty môžete byť aj bez kolektívneho športu. Trocha retro, veľmi cool a neprehliadnuteľne sexy – také sú najnovšie športové (a športom inšpirované) oblečky.

Zlato, ukáž nohy

Teplákovka alebo mikina? Je jedno, ktorý z retro výrazov použijete – vo zvršku z hrubého, zvnútra z česaného úpletu, vám bude určite fajn. Dôležité je nezabudnúť na farby, pridať môžete aj nápis cez prsia a značku. A rozhodne veľkosť skôr väčšia, než menšia. Mierne plantavé rukávy sú totiž nielen praktické, ale aj supercute. No jasné. Oversized. Ale kto by chcel vyzerať ako zoschnuté jabĺčko? K mikine si za žiadnu cenu neobliekajte plantavý spodok – ak nechcete vyzerať ako pri polnočnom požiarnom poplachu. Zakrytý hrudník si žiada okázalú ukážku výstavných nôh – a legíny sú to najlepšie, po čom môžete siahnuť. Tie s kreatívne riešenými švami nohy dotvarujú, na tie basic vám už dokonca ani matikárka nemôže nič povedať. Len pozor, nemali by presvitať. Veď viete ;-)

Pekáč buchiet priamo z trúby

Ukazovať nohy môže vďaka lycre každý. Ale čo brucho? Prečo schovávať letné, prácne udržovanú figúru? Móda sa vracia a s ňou, či už chceme alebo nie, aj odhalené brušká. Braletku (alebo športovú podprsenku či bolerko) si vyberte podľa pohodlia a vlastného vkusu a cez odhalené ramená prehoďte bundu. Vlastne… tá bude skvelo fungovať aj v prípade príliš dotieravých čumilov. Jednoducho zapnete zips a bruško je v teple. Čo ale so spodkom? Ak aj vám (ako mne) začínajú pneumatiky už pod pupkom, nemáte sa čoho báť. Proste len namiesto po bokovkách (tie do módy ešte len prídu) siahnite po vyšších nohaviciach. Chcete džínsy? Alebo klasické tepláky so silnou gumou, ktorá pas ešte zoštíhli? Je len na vás, ako veľmi sporty chcete byť – a či na nohy obujete tenisky alebo lodičky (ako tie najväčšie stars).

Lady z greenu

Samozrejme, nič sa nemá preháňať. Ak preferujete sofistikovanejšie formy športu, je na čase hľadať inšpiráciu v gentlemanských odvetviach, ako je golf alebo tenis. Športová elegancia par excellence, vhodná aj pre nás z vyšších vekových a hmotnostných skupín. Tričko s rolákom, blejzer, cardigan, nohavice s prešitými pukmi a skladané sukne. Za to by sa dámy nehanbili ani za prvej republiky, a funguje to dodnes. Vyskúšate?