4 doplnky, vďaka ktorým budete vyzerať štýlovo každý deň

4 doplnky, vďaka ktorým budete vyzerať štýlovo každý deň

Vyzerať štýlovo, áno, všade sa to píše, tak to asi bude dôležité. Dievčatá to chcú, v práci to vraj pomáha a koho náhodou zaujímajú skôr chlapci, tak ten by to, podľa všetkého, mal hrotiť ešte viac. Čo si pod tým ale predstaviť, keďže všetky návody sú na jedno brdo? Štýl našťastie fakt nie je o tom, navešať si na seba ozdôb ako na vianočný stromček alebo utratiť pol výplaty za štýlové nevyhnutnosti. Stačí málo.

O štýle sa toho veľa napíše a nahovorí – ale ak ste to doteraz nemuseli riešiť, tak ho asi máte. V praxi sa to v zásade prejavuje tak, že vyzeráte rovnako dobre, nech už pred šatníkom trávite hodinu alebo sa oblečiete náhodne, poslepiačky a v polospánku. Samozrejme, potom sa naskytá otázka, aký ten štýl je. Vyzerať ako maminkin miláčik alebo hanblivý prváčik je úplne legitímne, ale je lepšie o tom vedieť a keď už, robiť to vedome. S čím začať, keď už sa chystáte na revíziu?

Peňaženka

Občas niečo platí každý a poznám aj borcov, čo sa obídu bez nej – v určitej fáze ale prestáva byť nosenie peňazí a kariet len tak po vreckách únosné. Pánska peňaženka je na rozdiel od tých dámskych menšia a aj tenšia – tak, aby sa v pohode vmestila do vrecka nohavíc alebo saka. Vyberte si preto tú pravú a nezabúdajte pri tom na to, čo vlastne potrebujete. Koľko so sebou ťaháte platobných kariet a koľko drobákov?

Šiltovka

Bez klobúka, naholo? Preč sú doby, kedy bolo neslušné vyraziť do ulíc prostovlasý. Choďte si, ako chcete, ku krátkym vlasom sa vám ale šiltovka alebo čiapka bude fakt hodiť. Minimálne ako ochrana pred úpalom a prechladnutím. A taktiež ako spôsob vyjadrenia svetonázoru, štýlu a tak vôbec. S dobre zvolenou čiapkou zapadnete do partie.

Slnečné okuliare

Trocha anonymity, ochrana pred slnkom alebo len estetické riešenie následkov bujarého večera? Je to vlastne fuk, slnečné okuliare sa proste hodia. Len ich nenoste zdvihnuté na čele. Alebo viete čo? Kľudne noste. Aj na retiazke na krku. Tiež štýl.

Slúchadlá

Vraj to nie je doplnok, ale tomu neverím. Slúchadlá o vás povedia mnoho. Ako veľmi máte radi hudbu a neznášate ľudí, aké máte rozpočty, čo asi používate za mobil. A pri vysokej hlasitosti aj to, čo počúvate a či ste kretén. Tak ním nebuďte a obstarajte si hlavne taký model, ktorým nebudete otravovať okolie iným hudobným vkusom. Aj to je štýl.