5 typov tenisiek, ktoré nesmú chýbať vo vašom letnom šatníku

5 typov tenisiek, ktoré nesmú chýbať vo vašom letnom šatníku

Neviem ako váš, ale môj životný štýl je neustále pobehovanie. Nech už som na dovolenke alebo v práci, každý deň je v znamení rýchlych presunov. Mesto, les, kancelária, riadenie auta, reštaurácia, vernisáž, nakupovanie, bar, párty… nezastavím sa. A keď si ráno vyberiem zlé topánky, už okolo poludnia mi to nohy dajú poriadne zožrať. Vďaka tomu ale viem, ako si vybrať tenisky. A rada sa podelím.

Aké tenisky sa nosia a budú sa hodiť aj vám?

Biele tenisky

Kožené biele tenisky sú úplná klasika. Hodia sa všetkým, bez ohľadu na vek a štýl – a nájdete ich v celej rade kultových aj menej známych dizajnov. Máte strach zo zašpinenia? Ak v nich práve neplánujete behať vo vlhkom oranisku, nemusíte sa báť. Stačí topánky po každom nosení otrieť vlhkou handričkou a raz za čas vymydliť špeciálnym čističom alebo obyčajnou sódou.

Športové tenisky

Na beh, na chôdzu, do fitka, na párty. Tenisky na šport nie sú len na šport, ale vyzerajú skvelo kľudne aj s čipkovanými šatami alebo flitrovanou sukňou. Vyberte si tie, ktoré sú najpohodlnejšie a hodia sa pre čo najširšie spektrum vašich aktivít. A potom ich noste do roztrhania, kým to je ešte možné. Je to najlepšia cesta ako ušetriť peniaze, miesto v botníku aj životné prostredie.

Plátenky

Plátané tenisky sú letný evergreen a milujú ich všetci vegáni a vegetariáni. Sú to lacné a priedušné tenisky, ktoré sa prispôsobia tvaru chodidla a netlačia. Vyzerajú skvelo, nie je treba do nich nosiť ponožky a ak vás zastihne búrka, do druhého dňa sú znova suché. Možno, že vám v skvelej kondícii vydržia len jednu sezónu – ale ruku na srdce, budúci rok si aj tak kúpite nový model a ten starý použijete ako obuv do vody, na kamenitej pláži alebo na skalách.

Zamatové tenisky

Tento módny hit má niečo do seba. Tenisky zo zamatu sú elegantné a luxusné, takže si ich môže obuť aj tvrdohlavá milovníčka podpätkov. Najlepšie vyzerajú s jednoduchým outfitom, pretože sú výrazné tak či tak dosť. Hebučké, mäkučké, priamo prosia o pohladenie, aspoň očami.

Slip-on tenisky

Nazúvacie tenisky bez zaväzovania? Vrchol praktickosti pre všetkých, ktorí majú plné ruky práce a plnú hlavu úloh. Najlepšie topánky ak chodíte všade pozde, alebo sa chystáte na nákupy. Super obuv, ktorú nebudete chcieť vyzuť, ani keď nasneží. Noste ich ako sa vám zapáči, hlavne však bez ponožiek. Len tak budete trendy.

Pánske tenisky

Viete, aký je rozdiel medzi panskými a dámskymi teniskami? Nejde len o farbu a číslovanie. Pokiaľ hľadáte tenisky na širokú nohu alebo vysoký priehlavok, stojí za to pozrieť sa o regál vedľa. A že sa vo vašej dievčenskej veľkosti tenisky pre mužov nevyrábajú? No, nie je to úplne sexy riešenie, ale skúste to v detskom oddelení.

A čo na to ja?

Celý svet sa predháňa v zoznamoch toho, čo vám nesmie chýbať v botníku. Neposlúchajte ich doslova. Naozaj nemusíte mať všetko – hlavné je vybrať si to, čo vám najlepšie sedí. Ja mám jedny biele slip-on plátené tenisky a jedny zamatové športové tenisky. A tiež sa to dá. ;-)