Čo so sebou na víkend pri vode (keď sa máte zbaliť sami)

Čo so sebou na víkend pri vode (keď sa máte zbaliť sami)

Balenie, to nie je len tak a je jedno, či ide o dievčatá alebo o cestovné kufre. Zvlášť ak máte málo času a zároveň nehodláte ustúpiť zo svojich požiadaviek. Ak sa vám nepodarilo nabaliť si dievča, čo sa vám o balenie postará, je to len na vás – a ako asi už viete, nahádzať veci do tašky je jedna vec, zistiť na mieste, že plavky a zubná kefka ostali doma, je vec druhá. Ako sa pohodlne zbaliť za 5 minút tak, že priateľka aj mamina budú len pozerať s otvorenými ústami?

Najrýchlejšie balenie väčšinou prebieha v piatok popoludní a je uvedené slovami “Ideš s nami? Tak ja ťa za 10 minút vyzdvihnem…” To hlavné, čo na balenie potrebujete, je samozrejme batožina. Tí najväčší klasici si vystačia s reklamnou igelitkou, ak ale nechcete v polovici lesa riešiť odtrhnuté ucho, odporúčam niečo pevnejšieho. Na krátky výlet určite postačí bežný batoh, na dlhší pobyt alebo cestovanie s neznámym ubytovaním sa hodí taška, v ktorej sa môžete pohodlne prehrabávať. Ak má naviac špeciálne vrecko na topánky, je to úplný win win.

Babská finta

Viete, prečo vás vaše dievča dokáže zbaliť skôr, než čeknete Twitter? Nie je to žiadne kúzlo, len má v hlave (alebo na papieri) zoznam, čo všetko treba. Na každý deň jedny trenky a jedny ponožky, jedno tričko na deň až dva, niečo na večer… Ako taký zoznam vzniká? Pre začiatok sa hodí papier a možno aj kalkulačka. Ide o to pozrieť sa, akú máte dennú spotrebu toho ktorého druhu oblečenia alebo veci. Základné kúsky pravdepodobne meníte každý deň, ďalšie naopak ťaháte, kým nevyzerajú špinavo. No, a druhá vec, čo stojí za zváženie, je počasie a terén. Na fesťáku sa nejaká tá škvrna stratí, na konferencii, kde ste rečníkom, už nie. So zoznamom v ruke (alebo v mobile) už len stačí postupovať bytom a veci zo skrine hádzať rovno do batoha. A keď už nie je čas ani na to? Tak si oblečte dlhé nohavice a tričko s krátkym, na nohy tenisky a na hlavu šiltovku alebo klobúk. A ďalej postupujte podľa zoznamu nižšie.

Letný základ minimalistického chlapa

Šortkové plavky

Nie je geniálnejší kúsok oblečenia, než šortkové plavky. Dá sa v nich ísť do vody, na túru, na festival aj do reštaurácie a pri kúpaní alebo sprche sa tak nejak automaticky vyperú – to sú slová skúsených borcov, ktorí v nich trávia celé leto. Hygienik a maminka by asi nesúhlasili, ale ak má byť batoh čo najľahší, môžu si hovoriť, čo chcú. Multifunkčnejšia vec neexistuje.

Tričko

Bez trička je krásny každý, s tričkom sú ale mnohí ešte krásnejší. Úplne najlepšie je mať jedno tričko v batohu a jedno na sebe. Z praktických dôvodov odporúčam siahnuť po nejakej tmavšej melírovanej farbe, na ktorej sa toho mnoho stratí. A keď už sme pri tom, jedno by malo mať dlhý rukáv. Ochráni vás tak pred spáleninami od slnka aj večerným chladom.

Šuštiakovka

Ste si istí, že sa nezmení počasie? V poslednej dobe nie sú presní už ani Nóri a tak dáva zmysel mať so sebou šuštiakovú bundu proti vetru a dažďu. Nakoniec, zvlášť pri náhlom lejaku, môže byť ideálnym prostriedkom ako preukázať gentlemanstvo a zbaliť to pekné dievča v letných šatôčkach…

Otvorená obuv a ponožky

Vážne. Zaobstarajte si sandále alebo aspoň šľapky. To sa budete hneď po vynorení z vĺn obúvať do zapotených tenisiek? Ak zo zásady nechodíte bosí, náhradná obuv sa hodí aj pre prípad zmoknutia alebo pádu do potoka. A nie, nie je trápne si ich navečer vytepliť ponožkami. Len by to malo mať vtip ;-)

Osuška

Ako si kto ustelie, tak si ľahne. Utriete sa do nej po kúpaní a váľať sa na osuške je o dosť lepšie, než na holej zemi. Pri lejaku krátkodobo poslúži namiesto dáždnika. Zrolovaná nahradí vankúš a ak by ste náhodou po degustácii liehovín vytuhli na neobvyklom mieste, prikryjete sa ňou ako perinkou.

Trenky

Aj keď sa spoliehate na kúzlo šortkových plaviek, aspoň jedny krásne a pohodlné trencle sa hodia vždy. Ak by napríklad šortky nestihli uschnúť. Alebo ak by došlo na spánok.

KPZ

Kápézetka nie je len pre malých skautov. Nožík, prezervatív, brufén, náplasti a žuvačky sa hodia vždy.

Peňaženka

A v nej rozumná hotovosť, platobná karta, preukaz poistenca a občianka. Čo vám bude chýbať, to si prinajhoršom kúpite na mieste. Ste predsa chlap a problémy viete riešiť elegantne. Ps: Po návrate domov všetok použitý textil vyklopte do pračky a do tašky rovno napchajte čistú súpravu. Budúce balenie tak úplne odpadá. Staré ale dobré video: