Petite Places – Clever Interiors For Humble Homes

Produkt skladom
39 €
  • Garancia najlepšej ceny

  • Vrátenie úplne zdarma

  • u vás doma 18. 8. - 20. 8.

  • bezpečné doručenie

Petite places – šikovné riešenia pre kompaktné bývanie. V knihe nájdete skvelú inšpiráciu pre zariadenie malých prietorov.

From living rooms and kitchens to bedrooms and bathrooms, small spaces can offer immense possibilities, if only the interior is well considered. By showing a variety of projects in different styles – from reduced and pragmatic to cozy – Petite Places delves into how small homes are being designed today, delivering insights from interior designers and architects. Floor plans will allow you to translate inspirations from the book into your home.

Living in small spaces is not a new phenomenon. By looking at pioneering projects from times gone by, one starts to understand where modern living concepts draw ideas from. Clever furniture and storage solutions create more room to cook, relax, read in a comfortable nook, or work from home. Explore how you can add striking changes to your modest home with only a few tweaks…

Editor: Gestalten & Tessa Pearson

Značka GESTALTEN
Katalógové číslo GSTL_9783899559538
Rozmer 21 × 26 cm
Poznámka Nakladateľ: Gestalten 2018
Počet listov 256
ISBN 978-3-89955-953-8
O značke / GESTALTEN

Gestalten s využitím nespočetných pozorovaním kultúr, ľudí a umenia dokumentuje a anticipuje zásadné pohyby v architektúre, vizuálnej kultúre, dizajnu a móde, jedle, cestovaní a súčasnom umení. Bez ohľadu na médium, ktoré je k dispozícii, chce Gestalten informovať a inšpirovať našu komunitu.

Mohlo by sa vám páčiť

Skladom, u vás už 18. 8.
Skladom, u vás už 18. 8.
Kniha Calm THE SCHOOL OF LIFE
Skladom, u vás už 18. 8.
Skladom, u vás už 18. 8.